Hradec nad Moravicí

oficiální webová prezentace státního zámku

Dnešní návštěvní doba

Zámecký areál bude pro návštěvníky otevřen od 11. května. Celý objekt včetně interiérů bude otevřen od 25. května. Při prohlídce prosíme dodržujte bezpečnostní pokyny, které budou umístěny u vstupu do objektu a na webu.

Zavřít

Nová kniha "Ve znamení Merkura" vypráví také o majiteli zámku Hradec nad Moravicí

Národní památkový ústav vydal monumentální knihu o šlechtické diplomacii s názvem "Ve znamení Merkura. Šlechta českých zemí v evropské diplomacii". Píše se v ní také o majiteli zámku Hradec nad Moravicí knížeti Karlu Maxovi Lichnovském i jeho umělecky založené manželce Mechtildě.

Kolektivní monografie se na více než osmi stech stranách zabývá evropskou diplomacií v dlouhém časovém období od středověku do druhé poloviny 20. století. Jejími protagonisty jsou příslušníci šlechtických rodů, kteří vlastnili panství na území českých zemí a vystupovali v roli zástupců panovníka či státu. 

Mezi mnohými příběhy diplomatů z řad vysoké šlechty nalezenete také vyprávění o významném německém diplomatu Karlu Maxovi Lichnovském, který působil ve Stockholmu, Pekingu, Cařihradě, Bukurešti i Vídni a od roku 1912 až do vypuknutí 1. světové války byl německým vyslancem v Londýně. 

Máte-li chuť dozvědět se více nejen o Karlu Maxovi Lichnovském, tak si už teď můžete knihu objednat v e-shopu NPÚ.