Informace pro návštěvníky

 1.6.2021   zpřístupňujeme    prohlídkové trasy  na   Bílém zámku  "Reprezentační  a  soukromé   salony" a  "Hostinské apartmá".    Součástí hlavního prohlídkového okruhu bude, po dvě návštěvnické sezóny (květen 2021 - září 2022),    jedinečná možnost    shlédnutí dvou  portrétů   autora  Oskara  Kokoschky, slavného   vídeňského   expresionistického   malíře.   Portrét  hradecké kněžny Mechtildy Lichnovské a portrét  Vězeň  nebo  také  Muž  se zlým  obličejem.   Oba obrazy patří k nejcennějším ze sbírek zámku Hradec  nad Moravicí.  Od 10. června do 16. září se součástí tohoto okruhu stane Výstava klobouků a livrejí s erbovními knoflíky  " VZPOMÍNKY NA MONARCHII". Jak  se   k nám dostanete?  Vlak:    Hradec  nad  Moravicí  leží  na   železniční  trati  č.315  Opava-Hradec  nad   Moravicí.  Železniční stanice se   nachází  asi   1,5   km  od  zámku    dojdete tam po  modré značce. Bus:   Přes Hradec nad Moravicí  vede řada  autobusových linek z blízké Opavy. Většina stojí u železniční stanice   nebo poblíž centra  města (Hradec nad Moravicí, škola).  Na zámek  dojdete po modré značce. Autem:   Hradcem  nad  Moravicí  prochází  silnice  č. 57  z  Opavy  do Fulneku. Lze dojet až k zámku, po Zámecké ulici. Před zámkem je placené parkoviště.

Parkoviště

 U zámku jsou k dispozici dvě parkoviště. První se nachází u vstupní  brány do  zámeckého  areálu  a je celoročně zpoplatněno.  Druhé  je  pod  hradeckým  kostelem,  s  příjezdem z hlavní cesty,  zpoplatněno není. Krátká  procházka  Vás dovede  až  k zámecké bráně.

 

Bezbariérový přístup

V přízemí budovy Bílého zámku je zpřístupněna část okruhu bez bariér, která nabízí k prohlídce prostory tzv. velkého hostinského apartmá - pánský salon, pánská ložnice, dámská ložnice, dámský salon, dále lovecký salon nebo-li Hubertovu světnici, která sloužila jako přijímací salon. Odtud můžete nahlédnout do zámecké kaple. Z Hubertovy světnice ústí bezbariérový výstup do nádvoří Bílého zámku. Ve vstupní chodbě v jižním křídle Bílého zámku naleznete bezbariérovou toaletu. Klíč vydá průvodce na požádání.

 

Mazlíčci

Zámecký areál je pro psy přístupný pouze na vodítku.

Vstup na prohlídku zámku se psem povolen není.

 

Cyklisté

V hlavním zámeckém areálu je vjezd pro cyklisty zakázán, kolo je možné pouze vést. Oficiální cyklostezka je k tomuto účelu připravena ve spodní části areálu(Jízdárna, Mariánské louky).

Zázemí pro děti

Nemáme k dispozici přebalovací pult.

Vstup na prohlídku zámku s kočárkem jakéhokoliv typu není povolen.

Občerstvení

V těsné blízkosti zámeckého areálu naleznete několik restaurací.

Zámecká restaurace bude v letošním roce, z důvodů rekonstrukce, uzavřena. Budou zde probíhat pouze svatební hostiny, společenské akce a oslavy.

Otevřena bude restaurace U královny Kunhuty a zahradní restaurace U Záviše.