Informace pro návštěvníky

 V zámeckém areálu se nachází budova Bílého zámku s prohlídkovými okruhy, Červený zámek a Bílá věž. Vstup do zámeckého areálu je zpoplatněn - zahrnuje zámecký park se všemi vyhlídkami, nádvoří Bílého zámku, vstupní historickou expozici s modely historického architektonického vývoje zámku a kočáry.   Jak se k nám dostanete?  Vlak: Hradec nad Moravicí leží na železniční trati č.315 Opava-Hradec nad Moravicí. Železniční stanice se nachází asi 1,5 km od zámku a dojdete tam po modré značce. Bus: Přes Hradec nad Moravicí vede řada autobusových linek z blízké Opavy.. Většina stojí u železniční stanice nebo poblíž centra města (Hradec nad Moravicí,škola). Na zámek dojdete po modré značce. Autem: Hradcem nad Moravicí prochází silnce č. 57 z Opavy do Fulneku. Lze dojet až k zámku, po Zámecké ulici. Před zámkem je placené parkoviště.

Parkoviště

 U zámku jsou k dispozici dvě parkoviště. První se nachází u vstupní  brány do  zámeckého  areálu  a je celoročně zpoplatněno.  Druhé  je  pod  hradeckým  kostelem,  s  příjezdem z hlavní cesty,  zpoplatněno není. Krátká  procházka  Vás dovede  až  k zámecké bráně.

 

Bezbariérový přístup

V přízemí budovy Bílého zámku je zpřístupněna část okruhu bez bariér, která nabízí k prohlídce prostory tzv. velkého hostinského apartmá - pánský salon, pánská ložnice, dámská ložnice, dámský salon, dále lovecký salon nebo-li Hubertovu světnici, která sloužila jako přijímací salon. Odtud můžete nahlédnout do zámecké kaple. Z Hubertovy světnice ústí bezbariérový výstup do nádvoří Bílého zámku. Ve vstupní chodbě v jižním křídle Bílého zámku naleznete bezbariérovou toaletu. Klíč vydá průvodce na požádání.

 

Mazlíčci

Zámecký areál je pro psy přístupný pouze na vodítku.

Vstup na prohlídku zámku se psem povolen není.

 

Cyklisté

V hlavním zámeckém areálu je vjezd pro cyklisty zakázán, kolo je možné pouze vést. Oficiální cyklostezka je k tomuto účelu připravena ve spodní části areálu(Jízdárna, Mariánské louky).

Zázemí pro děti

Nemáme k dispozici přebalovací pult.

Vstup na prohlídku zámku s kočárkem jakéhokoliv typu není povolen.

Občerstvení

V těsné blízkosti zámeckého areálu naleznete několik restaurací.

Zámecká restaurace bude v letošním roce, z důvodů rekonstrukce, uzavřena. Budou zde probíhat pouze svatební hostiny, společenské akce a oslavy.

Otevřena bude restaurace U královny Kunhuty a zahradní restaurace U Záviše.