Plan your visit

 V zámeckém areálu se nachází budova Bílého zámku s prohlídkovými okruhy, Červený zámek a Bílá věž. Vstup do zámeckého areálu je zpoplatněn - zahrnuje zámecký park se všemi vyhlídkami, nádvoří Bílého zámku, vstupní historickou expozici s modely historického architektonického vývoje zámku a kočáry.   Jak se k nám dostanete?  Vlak: Hradec nad Moravicí leží na železniční trati č.315 Opava-Hradec nad Moravicí. Železniční stanice se nachází asi 1,5 km od zámku a dojdete tam po modré značce. Bus: Přes Hradec nad Moravicí vede řada autobusových linek z blízké Opavy.. Většina stojí u železniční stanice nebo poblíž centra města (Hradec nad Moravicí,škola). Na zámek dojdete po modré značce. Autem: Hradcem nad Moravicí prochází silnce č. 57 z Opavy do Fulneku. Lze dojet až k zámku, po Zámecké ulici. Před zámkem je placené parkoviště.

Parking

Přímo u zámeckého areálu se nachází zpoplatněné parkoviště pro osobní auta a autobusy a další parkoviště u hlavní příjezdové cesty do města. Příjemnou naučnou stezkou vystoupáte nahoru k zámku.

Accessibility

V přízemí budovy Bílého zámku je zpřístupněna část okruhu bez bariér, která nabízí k prohlídce prostory tzv. velkého hostinského apartmá - pánský salon, pánská ložnice, dámská ložnice, dámský salon, dále lovecký salon nebo-li Hubertovu světnici, která sloužila jako přijímací salon. Odtud můžete nahlédnout do zámecké kaple. Z Hubertovy světnice ústí bezbariérový výstup do nádvoří Bílého zámku. Ve vstupní chodbě v jižním křídle Bílého zámku naleznete bezbariérovou toaletu. Klíč vydá průvodce na požádání.

 

Pets

Majitelé zvířecích mazlíčků, hlavně pejsků, musí zodpovědně myslet na bezpečnost návštěvníků a vést svého pejska na vodítku.

Cyclists

Členitost terénu zámeckého areálu je lákavá pro cyklista, kteří jsou samozřejmě velice vítáni, jako všichni návštěvníci zámeckého areálu. Pro všechny platí návštěvní řád, který je nutné dodržovat.

Child care facilities

Nemáme k dispozici dětský koutek.

Refreshments

V těsné blízkosti zámeckého areálu naleznete několik restaurací - Zámecká restaurace,  restaurace U královny Kunhuty, zahradní restaurace U Záviše s nabídkou dobrého jídla a pití, kde se o Vás postará příjemný personál.